Haberler

İkinci El Bilgisayar Nedir? Güvenli mi ?
14 Ağustos, 2013

İkinci El Bilgisayar Nedir ?  Güvenli mi ?

Toplum olarak ikinci el ürünlere haliyle çekinerek bakarız. "Bizden önce ürüne nasıl davranıldı ?", "Acaba bir sıkıntısı olduğu için mi satılıyor ?" diye sormadan edemeyiz. Çok tedbirli bir milletiz ve geçmişinden emin olmadığımız bir şeye pek sıcak bakmayız.
 
Günümüzde ikinci el pazarı çok hor görülüp 'hurda' bile denmeyecek ürünler fırsatçılar tarafından satışa sunuluyor. Binlerce kişiyi madur edip satış sonrası gelen taleplere karşın ürünlerinin arkasında durmuyorlar. Bu durum da ikinci el pazarına olumsuz yönde yansımakta. Bu yüzden de müşteriler ürünü görüp incelemeden pek tatmin olamıyorlar. 

İkinci El Pazarında Bilgisayar

Bilgisayar almaya karar verildiğinde ince eleyip sık dokumak gerekir. Hele ki konu ikinci el'e gelince daha dikkatli olunmalıdır. Diyelim ki ikinci el bilgisayar almaya karar verdiniz ve bu konuda şüpheleriniz var. Yapmanız gereken ilk şey bilgisayarı yerinde incelemek olmalıdır. Gerekirse satıcıya kasanın içini göstermesini rica edin. Bilginiz üzere rutubet ve toz elektroniğin yegane düşmanlarındandır. İçi paslanıp temizlenmiş kasaları tercih etmeyin.
 
İkinci bir tavsiye ise satın alağınız bilgisayara satıcıdan performans testi yapmasını isteyin. Bilgisayarın içindeki parça ne olursa olsun, hangi özellikte, hangı hızda olursa olsun belli bir ömrü vardır ve çok yıpranmış, rutubet görmüş ise performans düşüklüğü gösterir. Aldığınız sonucu internetteki diğer sonuçlarla karşılaştırın. 

 

Anadolu Bilgisayar, ikinci el bilgisayarlara "Sorunsuz Çalışma Garantisi" veriyor mu ?

Tabiki. Müşteri memnuniyeti açısından bilgisayarlarımızı bir çok testten geçirerek hazır hale getiriyoruz. Ve müşterilerimizin sadece bağlantı kablolarını monte edip bilgisayarı açtığında kullanıma hazır bir durumda görmesi için son bir testten geçirip teslimatı gerçekleştiriyoruz. 
 
Ayrıca elektronik cihaz risklerini göz önünde bulundurarak, ürünün satın alınmasından itibaren 15 gün içinde herhangi bir arıza görülüp talepte bulunulduğu takdirde 'birebir değişim' yapıyoruz. Süreyi aşan müşterilerimiz için teknik destek hizmeti veriyoruz.
 
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır